ILUMINACJA cały film

 • Uploaded 2 miesiące temu w kategorii CAŁY FILM

  FILM PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ, FULL HD, NAPISY ANGIELSKIE, WYSOKI BITRATEnOpis angielski: www.tor.com.pl/film,649nnReżyser: Krzysztof ZanussinMuzyka: Wo

  ...

  FILM PO REKONSTRUKCJI CYFROWEJ, FULL HD, NAPISY ANGIELSKIE, WYSOKI BITRATEnOpis angielski: www.tor.com.pl/film,649nnReżyser: Krzysztof ZanussinMuzyka: Wojciech KilarnRok produkcji: 1972 r.nObsada: Stanisław Latałło, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, Małgorzata Pritulak, Jan Skotnicki, Agnieszka Holland, Władysław Tatarkiewicz, Lew Birula-Białyniecki, Włodzimierz ZonnnOpis: Iluminacja to w filozofii taki stan umysłu, w którym człowiek zbliża się do poznania prawdy o świecie, o sobie, o sensie ludzkiej egzystencji.

  I takiej właśnie prawdy poszukuje bohater filmu, Franciszek Retman.

  Ten poszukiwawczy, otwarty charakter "Iluminacji" podkreślony został przez reżysera nietypową konstrukcją filmu.

  Obok głównego wątku pojawiają się zrealizowane metodą paradokumentalną dysputy i wypowiedzi autentycznych naukowych sław - prof.

  Władysława Tatarkiewicza, fizyka Iwa Biruli-Białynieckiego, astronoma Włodzimierza Zonna.

  Bohater filmu na pozór jest osobą bardzo przeciętną, sporo wysiłku kosztowało go dostanie się na studia - wybrał Wydział Fizyki, gdyż według niego właśnie fizyka jest nauką, która daje jasne, konkretne i pewne odpowiedzi na pytania.

  Z czasem jednak kolejne życiowe doświadczenia zachwieją tę pewność.

  Głęboko przeżywa śmierć kolegi w Tatrach.

  W górach poznaje też Małgosię.

  Szybko rodzi się między nimi uczucie.

  Kiedy dziewczyna spodziewa się dziecka, Franciszek decyduje się na ślub.

  Aby zapewnić rodzinie środki do życia, musi jednak przerwać ukochane studia.

  Rozpoczyna pracę w fabryce kineskopów, w wytwórni sprzętu medycznego, bierze nawet udział w płatnych doświadczeniach w klinice psychiatrycznej.

  Przez cały czas poszukuje odpowiedzi na dręczące go pytania egzystencjalne, w tym celu trafia nawet do klasztoru kamedułów.

  Wraca jednak do domu, podejmuje przerwane studia, otrzymuje nowe mieszkanie, ale wtedy daje znać o sobie nadwyrężone serce.

 • # iluminacja# cał# film
Pokaż więcej Pokaż mniej
Użytkownicy, którzy to lubią
   Komentarze (0)